Kaip sumažinti elektros sąskaitą pakeitus vos kelis įpročius buityje?
Kai sparčiai auga elektros energijos sąskaitos, tenka perplanuoti asmeninius finansus arba rasti būdų, kaip sumažinti elektros energijos suvartojimą. Galimybių yra: pakeitus kelis įpročius namuose, ekspertų teigimu sutaupyti galima 10 proc. ir daugiau elektros, kas, žinoma, atsispindėtų ir elektros sąskaitose. Jeigu norite mokėti už elektrą mažiau ir atsiskaityti be didelio nerimo, pažiūrėkite, gal kai kurie patarimai bus itin paprastai įgyvendinami.
Pateikiame kelis praktiškus patarimus, kaip sumažinti elektros naudojimą dviejose namų erdvėse, kuriose įprastai sunaudojama daugiausiai elektros.
Virtuvė:
- Stenkitės įjungti indaplovę tik tuomet, kai ji visiškai pilna ir nedarykite to, jeigu ji pustuštė. Taip sumažinsite plovimų skaičių ir sunaudojamos elektros kiekį.
- Neatidarinėkite orkaitės kepimo metu. Kas kartą kepimo metu atidarius orkaitę, temperatūra joje nukrenta ir įrenginys naudoja daugiau elektros reikiamai temperatūrai vėl pasiekti.
- Šaldytuve laikykite +3,5 laipsnių temperatūrą ir -18 laipsnių šaldiklyje. Žemesnės temperatūros nereikia, mat maisto produktai puikiai išsilaiko ir prie tokios, o nustatę žemesnę, naudojate daugiau elektros energijos.
- Nelaikykite tuščio šaldytuvo. Kuo daugiau maisto šaldytuve, tuo mažiau elektros energijos jam reikia, nes maistas veikia kaip izoliacinis sluoksnis ir padeda šaldytuvui sunaudoti mažiau elektros energijos. Kai išėmus vienus produktus, lieka dar kitų produktų, mažiau pakinta temperatūra šaldytuvo viduje ir reikia mažiau elektros energijos.
- Bent kartą metuose atšildykite šaldytuvą ir šaldiklį: susikaupęs ledas verčia įrenginį naudoti daugiau elektros.
- Elektriniame virdulyje virkite tik tiek vandens, kiek reikia tam kartui. Virdulys naudoja daugiau elektros, jei virinamas pilnas arbatinukas, tad jei norite vieno arbatos puodelio, būtent tiek vandens ir pilkite.
Vonios kambarys:
- Nepalikite į elektros lizdus įjungtų nenaudojamų elektros prietaisų, pavyzdžiui, plaukų džiovintuvo. Net nenaudojamas jis naudoja elektrą.
- Stenkitės jungti skalbyklę ir džiovyklę tik tuomet, kai įrenginiai pilnai pakrauti rūbais. Taip skalbsite ir džiovinsite rečiau ir sunaudosite mažiau elektros.
- Jei esate pasirinkę dviejų laiko zonų – dieninės ir naktinės – planą, skalbimą junkite naktį arba savaitgaliais, mat tuomet elektra jums yra pigesnė.
- Neskalbkite itin aukštoje temperatūroje: norint kokybiškai išskalbti rūbus, užtenka ir žemesnės temperatūros, mat skalbimo miltelių gamintojai kuria juos vis efektyvesnius. Rinkdamiesi žemesnę temperatūrą sutaupysite, nes didžiausią dalį elektros skalbyklė naudoja būtent vandeniui pašildyti.
Greta šių patarimų nepamirškite išjungti elektros įrenginių iš lizdų, kai jų nenaudojate, pavyzdžiui, išmaniųjų įrenginių kroviklių, rinkitės elektrą taupančias elektros lemputes, o ruošdamiesi atnaujinti buitinę techniką dėmesį atkreipkite į jos energetinį efektyvumą – kuo jo klasė aukštesnė, tuo mažiau prietaisas elektros naudoja.
Šie patarimai yra itin menki pokyčiai jūsų buityje, tačiau išmokus drausmės galite iš tiesų sutaupyti ir mokėti už elektrą mažiau.