Konsultantas neprisijungęs

Klauskite!

Nesidrovėkite klausti ar prašyti pagalbos – padėsime kiek galėdami! Esame pasiekiami darbo dienomis nuo 8:00 iki 18:00.

Konsultantas prisijungęs

Ar žinai?

9 patarimai, kaip mokesčiams išleisti mažiau

2018-08-09

Norite sutaupyti vandens? Duše prauskitės su antrąja puse. Ne, tai ne pokštas – specialistai teigia, kad toks santykius gerinantis prausimosi būdas gali sutaupyti iki 50 proc. vandens. O kaip sunaudoti kuo mažiau elektros energijos ir neišdeginti daug dujų? Norint išvengti didesnių sąskaitų už komunalinius mokesčius, siūlome vadovautis keliais paprastais, tačiau veiksmingais taupymo patarimais.

  1. Pasišvieskite ekonomiškai.Kambariuose įprastas lemputes pakeitę ekonomiškomis, elektros energijos galite sutaupyti net iki 20 proc. Elementaru, tačiau taip ne tik sumažinsite sunaudotos elektros energijos kiekį, tačiau ir prisidėsite prie gamtos taršos mažinimo. Norint sunaudoti kuo mažiau elektros energijos, būtina pasidomėti ir įvairių buities prietaisų, pavyzdžiui, skalbimo mašinos ar plaukų džiovintuvo, energijos klase. Kuo ji žemesnė, tuo prietaisas sunaudoja daugiau energijos, todėl rekomenduojama juos pakeisti naujais, aukštesnė energijos klasės prietaisais.
  2. Nepaverskite tualeto šiukšliadėže. Mesdami kavos, arbatos tirščius bei kitas atliekas į tualetą, jūs nuolat turite nuleisti vandenį jame, taigi – išeikvojate daugybę vandens. Įpratę šias atliekas pilti į šiukšlių dėžę, sutaupysite.
  3. Nežiopsokite, kol „atbėgs“ karštas vanduo.Atsukus čiaupą ir laukiant, kol pradės tekėti karštas vanduo, išeikvojamas didelis kiekis tiek šalto, tiek drungno vandens. Kad nereikėtų be reikalo „išmesti“ pinigų, laukiant tinkamos temperatūros vandens, siūloma šalto vandens prileisti į ąsotį ar kitą talpą ir padėti į šaldytuvą. Vėliau šį vandenį bus galima panaudoti arbatos, kavos gaminimui ar tiesiog troškuliui numalšinti.
  4. Įpraskite užsukti čiaupą. Pavyzdžiui, valydamiesi dantis, daug žmonių palieka iš čiaupo bėgti vandenį ir net nesusimąsto, kiek daug jo iššvaisto tiesiog be reikalo. Kad taip nenutiktų, patariama šalia kriauklės pasistatyti stiklinę ir naudoti ją burnai skalauti.
  5. Nepalikite įrenginių „budėti“. Jei nenaudojate įrenginio, tai dar nereiškia, kad jis nenaudoja elektros energijos. Vienu metu budėjimo režimu palikti penki įrenginiai prilygsta vienai įjungtai elektros lemputei. Kad taip nenutiktų, tiek kompiuterį, tiek televizorių reiktų išjungti.
  6. Tirpdykite šaldiklio šerkšną.Pakanka vos 3 mm storio šerkšno šaldiklyje, kad šaldytuvo sunaudojamos elektros energijos kiekis padidėtų 30 proc. Norint to išvengti, svarbu tinkamai prižiūrėti šaldytuvą. Reguliariai atitirpdę šaldiklį ne tik sutaupysite, bet ir atlaisvinsite šaldiklyje vietos.
  7. Nusukite didelę dušo „galvą“. Nuo jūsų dušo galvutės priklauso vandens sunaudojimo lygis. Mažo purškimo dušo galvutė padės sutaupyti perpus mažiau karšto vandens nei naudojantis įprasta dušo galvute.
  8. Sumažinkite viryklės liepsną.Didesnė dujinės viryklės liepsna nereiškia greitesnio rezultato. Gamindami maistą, pabandykite viryklės liepsną sumažinti. Šiek tiek silpnesnė liepsna patiekalo kokybės nepakeis, o dujų sunaudosite mažiau. Jei naudojatės orkaite, patariama kuo rečiau atidarinėti jos dureles. Kiekvienas durelių atidarymas temperatūrą orkaitėje sumažina 10 laipsnių, vadinasi, prireiks dar daugiau dujų, o jei naudojatės elektrine orkaite – elektros, kol ji vėl pasieks reikiamą temperatūrą.
  9. Laikykitės švaros.Taupyti dujas padeda ir švara virtuvėje. Nešvarumai, kurie susikaupia viryklės kaitvietėse, mažina jos efektyvumą. Dėl užsikimšusių ertmių liepsna pasiskirsto netolygiai, todėl ir dujų sunaudojama daugiau.