Konsultantas neprisijungęs

Klauskite!

Nesidrovėkite klausti ar prašyti pagalbos – padėsime kiek galėdami! Esame pasiekiami darbo dienomis nuo 8:00 iki 18:00.

Konsultantas prisijungęs

Ar žinai?

Kaip mokesčių mokėjimas susijęs su būsto paskola

2018-06-14

Laiku neapmokėta vos kelių eurų sumos sąskaita gali pakišti koją, siekiant gauti banko paskolą būstui. Ekspertai įspėja, kad vėluojančios įmokos už komunalines paslaugas gadina asmens kredito istoriją ir gali gerokai padidinti būsimos paskolos palūkanas. O nuo to vis dažniau nukenčia net ir dideles pajamas gaunantys, tačiau į tvarkingą mokesčių mokėjimą pro pirštus žvelgiantys piliečiai.

Praranda tūkstančius eurų

Fizinio asmens kredito istorija – tai žmogaus finansinio pajėgumo ir finansinės drausmės CV, kurį vertina bankas, svarstydamas paskolos suteikimo galimybes ir sąlygas. Skolininko statusas įgyjamas, kai neatsakingai žiūrima į mokestinius įsipareigojimus, tokius kaip atsiskaitymas už komunalines paslaugas ar telefoną.

„Vėlavimas atsiskaityti palieka pėdsaką kredito istorijoje, kurią skolinantis vertina finansų įstaigos, telekomunikacijų ir kitos įmonės. Net iš pirmo žvilgsnio nedidelė 10 ar 20 Eur skola, ypač, jei vėlavimai kartojasi, vėliau gali keliais šimtais, o kartais ir tūkstančiais eurų padidinti palūkanas už būstą, automobilio lizingą ar kitą prekę“, - sako Andrius Bogdanovičius, kredito biuro „Creditinfo“ generalinis direktorius.

Jaunimas nukenčia labiausiai?

Mokėjimų sistemos „Viena Sąskaita“ duomenimis, atsiskaitymo įpročiai stipriai susiję su gyventojų amžiumi. Brandesnio amžiaus ir X kartos žmonėms mokesčių mokėjimas iki šiol tebėra vienas svarbiausių mėnesio pabaigos darbų. Tuo tarpu nemaža dalis jaunesnių, iki 35 metų amžiaus žmonių mokesčius moka nepastoviai, dažnai tiesiog užmiršdami arba nerasdami tam laiko, o šiems vartotojams reikėtų kaip tik labiau saugoti nepriekaištingą asmens kredito istoriją – juk būtent jiems yra aktualiausios būsto paskolos ar automobilio lizingas.

Paskolų ekspertas Marius Jansonas pabrėžia, kad bet kurios paskolos palūkanų dydis yra stipriai susijęs su atsiskaitymo įpročiais: „Pavyzdžiui, 10-20 Eur skola gali lemti 0,5 proc. didesnę banko maržą. Kalbant paprastai, tai reiškia, jog, imdami 100 000 Eur paskolą, bankui dėl savo skolos sumokėsite 10 000 Eur daugiau”.

Informacija apie įsiskolinimus kredito istorijoje išlieka 10 metų. Jei įsiskolinimai kartojasi 2-3 kartus, bankai tokį asmenį priskiria potencialių skolininkų kategorijai.

Kaip išvengti skolų?

Paprasčiausias būdas – visus mėnesio mokesčius sumokėti ne vėliau kaip iki 28 mėnesio dienos. Gavę duomenis vėliau, teikėjai gali neįskaityti skaitiklių rodmenų ir pateikti sąskaitą su skola, nors realaus įsiskolinimo ir nėra.

Paskolų ekspertas Marius Jansonas rekomenduoja planuoti finansus atsakingai ir kas mėnesį 10 proc. gaunamų pajamų atidėti į pinigų rezervą. „Jei susiklostė tokia situacija, kad įsiskolinimo išvengti negalite, patartina tartis su atsakingomis įstaigomis dėl skolų numatymo. Tai reiškia oficialų sutarimą dėl laikotarpių, per kuriuos bus padengti įsiskolinimai, o informacija apie juos nebus perduota antstoliams ar skolų išieškojimo įmonėms“, - pataria M. Jansonas.