Konsultantas neprisijungęs

Klauskite!

Nesidrovėkite klausti ar prašyti pagalbos – padėsime kiek galėdami! Esame pasiekiami darbo dienomis nuo 8:00 iki 18:00.

Konsultantas prisijungęs

Ar žinai?

Komunaliniai mokesčiai ir šeimos biudžeto planavimas

2020-10-07

Kai į pagalbą pasitelkiate statistiką, mėnesio išlaidas planuoti lengviau, nei prognozuoti orus. Tiesa, nėra lengva patiems sekti savo išlaidas, o juo labiau kaupti duomenis ir braižyti grafikus, bet norintys išvengti kruopštumo ir atidumo reikalaujančios veiklos, gali tiksliai žinoti visas savo išlaidas už komunalines ir kitas kasmėnesines sąskaitas be papildomų pastangų.

Įmokų statistika

Naudojantis savitarnos atsiskaitymo platforma www.vienasaskaita.lt komunaliniai mokesčiai tampa daug paprastesni. Galite matyti, kad vasarą kiekvieną mėnesį mokesčiams išleidžiate iki 50 eurų mažiau nei žiemą, todėl tuo laikotarpiu galite planuoti remontą ar ilgesnes atostogas, nei galėtumėte sau leisti žiemą.

Vienasąskaita.lt produkto vadovė Julija Matutienė pastebi, kad sezoniškumas ženkliai paveikia asmens finansus ir į tai pataria atsižvelgti planuojant išlaidas. „Mūsų klientų apmokėtų sąskaitų vidutinė suma vasarą siekia 80 eurų, o žiemą perkopia 140 eurų“. Kad žinotumėte kiek komunaliniai mokesčiai pareikalaus finansų ir kaip svyruoja jūsų kasmėnesinės įmokos skirtingais sezonais, patariame sekti savo sąskaitų pokyčius skirtingais metų laikais.

Metinis biudžetas

Planuojantys šeimos biudžetą dažnai pristinga tikslumo ir dažniau yra linkę metinėms išlaidoms numatyti tik apytikslę įsivaizduojamą sumą ir dar šiek tiek „užsimesti“. Šiuo atveju Vienasaskaita.lt platformoje kaupiama sąskaitų istorija leidžia ne tik peržiūrėti ankstesnes sąskaitas, bet ir pamatyti realius ir tikslius skaičius, kiek, pavyzdžiui, pinigų buvo išleista komunalinėms paslaugoms už visus metus. Turint aiškius skaičius, kiek mokesčių sumokėjote per metus, galite daug tiksliau planuoti kitų metų išlaidas.

Jeigu įvertinsite, kiek procentų per mėnesį visų šeimos pajamų išleidžiate atsiskaitydami už patarnavimus, galėsite gan tiksliai susiplanuoti kokių pajamų jums reikės kitiems metams, kad pavyktų ne tik apmokėti sąskaitas, bet ir įgyvendinti savo svajones.

Vienasąskaita.lt paskyroje pateikiama statistika, užsisakius paslaugos planą „Išmanus“

Spragų atradimas

Patariame bent kartais peržiūrėti įmokų statistiką ir paanalizuoti, kiek ir kokiam paslaugos teikėjui tenka sumokėti kiekvieną mėnesį.

Specializuotos mokėjimų platformos www.vienasaskaita.lt „Statistika“ skiltyje, galite matyti visus paslaugų teikėjus ir jiems atliktų mokėjimų sumas. Lengvai pasiekiama naudinga informacija gali padėti apsispręsti, ar nevertėtų paieškoti kito paslaugos teikėjo ir sutaupyti pinigų.

Grafikai Vienasąskaita.lt paskyroje, leidžiantys peržiūrėti kiekvieno teikėjo įmokų pokyčius

Mokesčių platformoje lengva stebėti įmokų pokyčius už elektros, vandens, interneto ir visas kitas paslaugas. Analizuojant komunalinių paslaugų teikimo statistinius duomenis galima pastebėti staiga išaugusias išlaidas, kurios gali būti susijusios ne tik su vartojimų įpročių pasikeitimu, bet ir pranešti apie gedimus. Pakitęs suvartojamo vandens kiekis ir neįprasta grafiko kreivė gali paskatinti pasitikrinti, ar nevarva tualeto bakelis, čiaupas, ar neprikalkėjo elektrinis boileris.

Būna ir tokių atvejų, kad pasibaigus paslaugų teikimo sutarties laikotarpiui, paslaugų teikėjas ima taikyti naują paslaugos mokestį, o jūs apie automatinį sutarties pratęsimą ir naujas paslaugos teikimo sąlygas net neprisimenate. Stebint įmokų pokyčius tokie pasikeitimai neprasprūsta, tad panašios problemos identifikuojamos ir išsprendžiamos greičiau.

Peržiūrėkite statistiką ir planuokite savo išlaidas daug tiksliau!