Kuo skiriasi mokesčių mokėjimas naudojantis specializuota platforma, nuo atsiskaitymo naudojantis elektronine bankininkyste
Žinant, jog pagal interneto skvarbą ir spartą mūsų valstybė pirmauja Europoje, atsiskaitymai internetu atrodo, kaip vienas racionaliausių būdų atsiskaityti ir už komunalines ar kitas paslaugas. Galimybių tai padaryti yra ne viena, bet šį kartą apžvelgsime skirtumus tarp atsiskaitymo naudojantis elektroninės bankininkystės sistema ir specializuota mokesčių mokėjimo platforma Vienasąskaita.lt.
Dažniausiai pasitaikančios klaidos
Skirtingų komunalinių paslaugų tiekėjai pažymi, kad dažniausios klaidos atsiskaitant už paslaugas grynaisiais pinigais ar naudojantis elektronine bankininkyste yra neatnaujinti mokėjimo tarifai, neteisingai suvestos arba praleistos pardavimo kainos, klaidingai užrašyti skaitiklio rodmenys, nuimtų senų skaitiklių likučių nepadengimas, taip pat – gyventojų paliktos aritmetinės klaidos. Dėl šios priežasties atsiranda permokos ar net metai iš metų besivelkančios skolos.
Dar viena klaida, kurią kartas nuo karto įvelia už paslaugas atsiskaitantys gyventojai, yra neteisingai užrašytas mokėtojo kodas. Kodą sumaišę gyventojai patenka į kuriozinę situaciją: jų įmokos yra priimamos, tačiau nesusiejamos su mokėtoju ar net priskiriamos kaip permoka kitam įvestą kodą atitinkančiam namų ūkiui. Jei toks mokėjimas yra atliktas grynaisiais pinigais, praktiškai nėra būdų, kaip atsekti pirminį mokėtoją ir grąžinti jam „pasiklydusius“ pinigus.
Atsiskaitymo internetu metodų skirtumai
Panašių nesusipratimų galimybė eliminuojama tik naudojantis automatiškai duomenis surenkančiomis atsiskaitymo sistemomis, mat greitesne nei atsiskaitymas grynaisiais pinigais laikoma alternatyva – elektroninė bankininkystė, nesumažina įsiveliančio klaidų pavojaus. Norint išvengti mokėjimų tarifų pasikeitimų tikrinimo, sumažinti klaidingų duomenų pateikimo skaičius – reikalinga specializuota mokesčių mokėjimo sistema, kuri automatiškai surenka ir atnaujina tarifus, pateikia mokėjimų istoriją, surenka duomenis iš daugybės skirtingų paslaugų tiekėjų. Tik tuomet, kai didžiąją darbo dalį atlieka programinė įranga – sumažėja klaidų tikimybė ir atsiranda galimybė už viską atsiskaityti tiksliai ir vienu pavedimu. Kitu atveju, atsiskaitydamas naudojantis elektronine bankininkyste, klientas turi domėtis paslaugų teikėjų kainodaros pokyčiais ir atlikti atskirus pavedimus kiekvienam paslaugos teikėjui.