Konsultantas neprisijungęs

Klauskite!

Nesidrovėkite klausti ar prašyti pagalbos – padėsime kiek galėdami! Esame pasiekiami darbo dienomis nuo 8:00 iki 18:00.

Konsultantas prisijungęs

Ar žinai?

Paaukoti galima be didelių pastangų

2018-06-08

Nuo 2016 m. gruodžio mėnesio atsiskaitymo sistemos Vienasąskaita.lt klientai, mokėdami mokesčius, gali paaukoti socialiniams projektams. Kartą per mėnesį už namų ūkio ir kitas paslaugas atsiskaitantiems gyventojams pasiūloma suapvalinti sąskaitos sumą iki lyginės sumos eurais, o susidariusį centų skirtumą skirti paramai likimo nuskriaustiems vaikams, galo su galu nesuduriantiems senjorams ar kitiems prasmingiems socialiniams projektams.

Beveik 12 tūkst. eurų. Tiek pinigų vien per šių metų pirmąjį pusmetį spėjo paaukoti Lietuvos gyventojai, už mėnesio paslaugas atsiskaitantys „Vienos Sąskaitos“ sistemoje. Tai nemaža suma įvertinant faktą, kad ji sukaupta iš daugiatūkstantinių „mikro-įmokų“ po kelis ar keliasdešimt centų.

Suma, kuri kas mėnesį yra sukaupiama, auga nuolatos ir jeigu pirmaisiais mėnesiais vidutiniškai siekdavo 1000 eurų, šiuo metu peržengia 3000 eurų sumą kas mėnesį. Žinant, jog vieno gyventojo auka elektroninio atsiskaitymo platformoje kas mėnesį vidutiniškai tesudaro 43 centus, pokytis rodo, jog vis daugiau žmonių prisijungia prie šios iniciatyvos. Remiantis Vienasąskaita.lt statistika, kas devintas sistemos vartotojas yra bent kartą prisidėjęs prie iniciatyvos. O beveik tūkstantis gyventojų aukoja kas mėnesį. Išaugusį aktyvumą lemia maksimaliai supaprastinta, vienu pelytės spustelėjimu paremta aukojimo procedūra. Toks sprendimas įrodo, jog technologinės inovacijos gali tapti rimtu pagalbininku ne tik žmonių kasdienybėje ar komerciniuose projektuose, bet ir vykdant socialinę veiklą.

Parama, kurią gali skirti sistemos vartotojas, nėra didelė, tačiau bendra kas mėnesį surinktų aukų suma sudaro tūkstančius eurų ir, toliau nuosekliai augdama, tampa realia paskata prasmingiems projektams. Tai galėtų patvirtinti „Jaunimo linija“, „SOS vaikų kaimas“, „Maisto bankas“, Ievos Krivickaitės projektas „Ne apie mane“, „Socialinis taksi“ ir kitos visuomenėje žinomos iniciatyvos, kurias jau spėjo paremti „Vienos Sąskaitos“ vartotojai.