Konsultantas neprisijungęs

Klauskite!

Nesidrovėkite klausti ar prašyti pagalbos – padėsime kiek galėdami! Esame pasiekiami darbo dienomis nuo 8:00 iki 18:00.

Konsultantas prisijungęs

Ar žinai?

Šildymo sąskaitos: kaip jas sumažinti?

2022-11-23

Aukštumas siekiančios elektros kainos išmokė taupyti elektrą, tačiau ar įmanoma taupyti šildymą? Atsakymas vienareikšmis – taip, mat jei šiluma namus palieka per nesandarius langus, duris ir įvairius kitus plyšius, sunaudojama daugiau energijos ir didėja šildymo sąskaita. Ar esate girdėję apie skersvėjų gaudykles? O ar žinote, kaip storos užuolaidos gali mažinti išlaidas šildymui? Jei ne, kviečiame skaityti tekstą ir sužinoti kelis gudrius būdus, padėsiančius išlaikyti šilumą namuose.

Langų ir durų reguliavimas

Didelė dalis šilumos namus palieka dėl nesandarių langų ir durų. Tad pirmasis žingsnis, kurį kiekvienas turėtų padaryti: profesionaliai, pasitelkiant specialistus, sureguliuoti langus ir duris, įvertinti, ar tarp durų ir sienų, grindų bei lubų nėra plyšių. Jei pastarųjų yra, tereikia įsigyti specialias tokius plyšius uždengiančias juosteles ir apklijuoti staktas, rėmus. Tokią juostą galite rasti namų apyvokos prekių parduotuvėse.

Storos užuolaidos ar dvigubi roletai

Jei jaučiate, kad šiluma namus palieka pro langus, o jų keisti šiuo metu negalite, problemą gali spręsti storos užuolaidos ar dvigubi roletai. Užuolaidas vertėtų rinktis standžios, tankios medžiagos. Taip pat galima derinti roletus ir užuolaidas, tokiu būdu suformuojant dvigubą apsaugą nuo iš lauko ateinančios vėsos. Be to, dėmesį reikia atkreipti ir į užuolaidų ilgį: jos neturėtų uždengti radiatoriaus.

Skersvėjų gaudyklės

Dar vienas sprendimas, padėsiantis užkirsti kelią į namus einančiam šalčiui, yra vadinamosios skersvėjų gaudyklės. Pastarosios yra senosios kartos kūrybiškas sprendimas, kurį, norint taupyti šilumą, verta pritaikyti ir šiandienoje. Jos atrodo tarsi tarpduryje išsitiesęs katinas, o pasigaminti galima tiesiog perkerpant senas tampres, megztinio rankovę ir pripildant ją kojinių ar bet kokio kito kamšalo: lęšių, ryžių. Skersvėjo gaidykles galima dėti prie durų, langų ir taip užkirsti kelią šilumai išeiti, o šalčiui ateiti į jūsų namus.

Radiatoriai

Svarbu jokiais dideliais baldais neuždengti radiatorių, nes jie sugers visą šilumą. Taip pat įdomu yra tai, kad jei virš radiatoriaus įrengsite lentyną, ji padės karštam orui nekilti ir palubę ir likti patalpoje. Dar vienas būdų stabdyti nepageidaujamą šilumos praradimą iš radiatoriaus yra šilumą atspindinčios aliuminio folijos naudojimas. Ją reikia dėti už radiatoriaus, t. y. ant sienos, prie kurios stovi radiatorius. Geriausia naudoti specialią šilumą atspindinčią foliją, nors ir virtuvinė folija gali pagelbėti.

Šildymas laiptinėje

Augant šildymo kainoms, pasitaiko atvejų, kai daugiabučiame name nusprendžiama išjungti šildymą laiptinėje tam, kad sąskaitos būtų mažesnės. Tai – didelė klaida, nes kenkia ir gyventojams, ir pastatui. Laiptinėje išjungus šildymą name gali atsirasti drėgmės ir pelėsio, be to, visi butai, kurie ribojasi su laiptine, pradeda šalti, nes šaltis iš laiptinės patenka į butus, o šiluma – atvirkščiai, iš butų išeina į šaltas laiptines.

Dar vienas būdas sumažinti nerimą dėl būsimų komunalinių paslaugų sąskaitų – sąskaitos draudimas.

Kas yra paslaugų sąskaitos draudimas?

Jeigu negalėsite dirbti dėl ligos, nelaimingo atsitikimo ar praradę darbą ne savo iniciatyva, šis draudimas jus apsaugos nuo rūpesčio, kaip apmokėti sąskaitas, už kurias paprastai atsiskaitote „Viena sąskaita“ paskyroje.

  • Netekus nuolatinių pajamų, draudimas galės kas mėnesį, jeigu reikės net iki pusės metų, už jus apmokėti sąskaitas, pateikiamas „Viena sąskaita“ platformoje.
  • Mėnesinės draudimo išmokos suma bus apskaičiuojama atsižvelgiant į tai, koks bus šioje paskyroje, prie pasirinkto būsto, apmokėtų 3 mėnesių sąskaitų vidurkis.
  • Sąskaitas už jus draudimas apmokės tais atvejais, kai būsite nedirbę dėl ligos, nelaimingo atsitikimo ar prarasto darbo ilgiau nei 30 dienų.
  • Sumos, kurią už jūsų sąskaitas sumokės draudimas, jums nereikės grąžinti net ir tuomet, kai aplinkybės pasitaisys.

Šis draudimas galės padengti iki šešių mėnesių sąskaitas, kurias tiekėjai pateikia „Viena sąskaita“ platformoje. Kompensuojama vienos mėnesio sąskaitos suma – iki 250 Eurų.