Konsultantas neprisijungęs

Klauskite!

Nesidrovėkite klausti ar prašyti pagalbos – padėsime kiek galėdami! Esame pasiekiami darbo dienomis nuo 8:00 iki 18:00.

Konsultantas prisijungęs

Elektros rinka

„Ignitis“ – dažniausias pirmojo etapo vartotojų pasirinkimas

2021-06-21

Šiuo metu nepriklausomo elektros tiekėjo paslaugomis jau naudojasi 98 proc. pirmojo ir 15 proc. antrojo liberalizavimo etapo klientų. Dažniausiu jų pasirinkimu tampa sumanių energetikos sprendimų bendrovė „Ignitis“. Skaičiuojama, kad šį tiekėją jau pasirinko 7 iš 10 pirmojo etapo namų ūkių.

Daug dėmesio sulaukia kainos fiksavimas

Nors klientai sudaryti elektros tiekimo sutartis su „Ignitis“ gali keliais būdais, tačiau kol kas didžiausio dėmesio sulaukia savitarnos svetainė. Pastarojoje sudaryta beveik 50 proc. visų sutarčių, likusios – klientų aptarnavimo centruose ir susisiekus su klientų aptarnavimo specialistais telefonu 1802. Nuo birželio mėnesio startuoja dar viena nauja galimybė – sutarties pasirašymas svetainėje www.vienasaskaita.lt.

Pasak „Ignitis“ Privačių klientų padalinio vadovo Andriaus Kavaliausko, itin didelio klientų susidomėjimo sulaukia pasiūlyta naujovė – elektros kainos fiksavimas 12 arba 24 mėnesiams, kuriai suteikiama nuolaida. Pasirinkus šią galimybę, fiksuojama viena iš elektros kainos sudedamųjų dalių – tiekimo kaina.

„Tai rodo, kad galimybė prognozuoti savo išlaidas klientams yra itin svarbi ir ja aktyviai naudojamasi. Be to, matome ir nuolat augantį „Ignitis“ tinklalapyje esančios skaičiuoklės populiarumą. Pastaroji vartotojui pasiūlo jo poreikiams labiausiai atitinkantį planą bei labai greitai sudaryti naują sutartį – užtenka tik įvesti per mėnesį suvartojamos elektros energijos kiekį arba elektrai išleidžiamą pinigų sumą“, – sako A.Kavaliauskas.

Skirtingiems poreikiams – skirtingi planai

„Ignitis“ privatiems klientams, norintiems pasirinkti nepriklausomą tiekėją, šiuo meti siūlo tris elektros vartojimo planus – „Minimalus“, „Optimalus“ ir „Dinamiškas“.

Planas „Minimalus“ yra idealus tiems klientams, kurių suvartojamos elektros kiekis neviršija 2400 kWh per metus ir, kurie siekia sutaupyti dar daugiau. Tiems namų ūkiams, kuriuose per metus suvartojama daugiau nei 2400 kWh, siūloma rinktis planą „Optimalus“, kuris gali padėti sutaupyti nekeičiant savo įpročių.

Galiausiai planą „Dinamiškas“ rekomenduojama rinktis klientams, kurie žino, iš ko sudaryta elektros kaina ir kas lemia jos pokyčius bei besidomintiems elektros birža. Tai naujo tipo, šiuolaikiškas planas, kurio kaina keisis kas mėnesį ir priklausys nuo vidutinės kainos elektros biržoje.

Renkantis bet kurį „Ignitis“ nepriklausomo elektros tiekėjo planą galima pasirinkti ir žaliąją energiją. Pasirinkus šią galimybę, visa kliento namuose suvartojama elektros energija tiekiama iš atsinaujinančių energijos šaltinių.

Aktualu apie 760 tūkst. klientų

Išsirinkti vieną iš naujų „Ignitis“ pasiūlymų gali kiekvienas privatus elektros klientas, tačiau didžiausią dėmesį jiems turėtų skirti šįmet į antrąjį elektros tiekimo rinkos liberalizavimo etapą patenkantys vartotojai, kurie privalės dar šiais metais pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją savo namams. Tai klientai, per metus suvartojantys nuo 1000 iki 5000 kWh elektros energijos. Tokių šiuo metu yra apie 760 tūkst. namų ūkių. Tiesa, Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos (VERT) skelbiamais duomenimis, daugiau nei 111 tūkst. antrojo etapo vartotojų (apie 15 proc.) šiuo metu jau yra sudarę sutartis su nepriklausomu tiekėju. Tuo tarpu nuo 2023 m. nepriklausomus tiekėjus turės būti pasirinkę visi likusieji privatūs elektros vartotojai.

Su „Ignitis“ – dar daugiau galimybių

„Ignitis“ klientams siūlo ne tik nepriklausomą elektros tiekimą, bet ir pristato elektromobilių įkrovimo tinklo paslaugas bei energetiškai sumanius sprendimus namams – šilumos siurblius, saulės elektrines ar saulės parkus. Pastarieji suteikia galimybę visiems nekilnojamojo turto savininkams gaminti žaliąją energiją nesvarbu, ar jie gyvena bute, ar name.

Kilus su elektra susijusių klausimų gyventojai visuomet gali pasinaudoti plačiu „Ignitis“ klientų aptarnavimo tinklu, įsikūrusiu penkiuose didžiausiuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

Detaliau susipažinti su naujaisiais „Ignitis“ nepriklausomo tiekėjo planais galima čia. Sužinoti apie inovatyvius sprendimus namams galima „Ignitis“ internetinėje svetainėje arba susisiekus su klientų aptarnavimo specialistais.