Konsultantas neprisijungęs

Klauskite!

Nesidrovėkite klausti ar prašyti pagalbos – padėsime kiek galėdami! Esame pasiekiami darbo dienomis nuo 8:00 iki 18:00.

Konsultantas prisijungęs

Elektros rinka

Kodėl svarbu rinktis žalią, Lietuvoje pagamintą, elektros energiją

2021-05-19

Klimato kaita jau yra tapusi neišvengiamu reiškiniu, o mokslininkų skaičiavimais ateinantys 10 metų yra kritiniai, per kuriuos galime sumažinti klimato atšilimo padarinius žemei.

Skaičiuojama, kad pasirinkdamas žaliąją energiją vienas namų ūkis per metus gali sumažinti pasaulinę CO2 emisiją apie 4 650 kg. Maždaug tiek į aplinką anglies dvideginio išmetama sunaudojus 1 940 litrų degalų, arba nuvažiavus daugiau nei 30 000 km vidutiniškai taršiu automobiliu. Tai yra išties reikšmingi skaičiai, galintys prisidėti prie svarių pokyčių mažinant neigiamą poveikį aplinkai.

Šiuo metu „Enefit“ po pirmojo Lietuvos elektros rinkos liberalizavimo etapo jau turi daugiau nei 25 tūkst. klientų bei tiekia žaliąją energiją 2,5 tūkst. verslo įmonių, užimdama antrą vietą rinkoje pagal tiekiamos elektros energijos apimtis. Mus renkasi vartotojai, kuriems svarbu būti tvariems. Šiandien, gyvendami įtemptą gyvenimą, žmonės ne visuomet susimąsto, kaip jie gali prisidėti prie klimato kaitos mažinimo. Įprastos priemonės neretai reikalauja papildomų pastangų ar išlaidų, o, pavyzdžiui, vietinės žaliosios energijos pasirinkimas nereikalauja nei įpročių keitimo, nei papildomų išlaidų.

Tuo pačiu mūsų klientai, pasirinkę žaliąją energiją, palaiko ir Lietuvos ekonomiką, remia vietinius žalios atsinaujinančios energijos gamintojus. Juk vėjo energija yra bene švariausia ir mažiausią CO2 pėdsaką paliekanti energija.

Potencialą Lietuvoje siūlyti žaliąją energiją ir taip patenkinti tam tikros dalies vartotojų poreikius matėme dar iki liberalizacijos. Štai pernai „Enefit“ pamatuotas Žaliasis indeksas atskleidė, kad net trečdalis (33 proc.) lietuvių būtų linkę naudoti žaliąją energiją, jei ji būtų pigesnė arba kainuotų tiek pat kiek įprasta elektra. Būtent tai ir siūlome savo klientams.

Rinkoje išsiskiriame tuo, kad gyventojams siūlome elektrą, kuri yra pagaminta tik iš Lietuvoje esančių atsinaujinančių energijos šaltinių – vėjo, saulės, vandens. Tai patvirtiname išduodami žaliuosius sertifikatus, kurie kaip tik gegužę pasieks mūsų klientus. Lietuvoje mūsų grupė valdo 5 vėjo elektrinių parkus, kuriuose iš viso įrengta 60 vėjo elektrinių. Didžiausi parkai yra Šilutės ir Čiūtelių regionuose. Savo parkuose pagaminame apie trečdalį visos Lietuvoje per metus sugeneruojamos elektros energijos iš vėjo. Ateityje planuojame didinti elektros gamybos iš vėjo pajėgumus Lietuvoje. Mūsų parduodama vietinė žalioji elektros energija yra gaminama ne tik mūsų įmonių grupei priklausančios bendrovės „Enefit Green“ vėjo parkuose, bet taip pat superkama iš kitų vietinių elektros gamintojų.

Klientams siūlome sprendimus, galinčius patenkinti pačius įvairiausius poreikius. Antrojo ir trečiojo liberalizacijos etapo metu klientai gali rinktis vieną iš dviejų „Enefit“ planų:

  • FIKSUOTOS KAINOS. Fiksuota elektros energijos kaina yra nustatoma sutarties pasirašymo dieną, atsižvelgiant į kliento elektros suvartojimą, ir ji visą sutarties laiką nesikeičia.

  • KINTAMOS BIRŽOS KAINOS. Paremtas „Nord Pool“ biržos Lietuvos kainų zonoje susiformuojančia elektros energijos kaina, kuri pastoviai kinta. Šį planą labiausiai apsimoka rinktis turintiems automatizuotus skaitiklius, o neautomatizuotų skaitiklių turėtojams kintama kaina jau skaičiuojama pagal mėnesio vidurkį. Šis planas leidžia lanksčiai planuoti elektros energijos suvartojimą, priklausomai nuo kainos padidėjimo ar sumažėjimo ir dėl svyravimų rinkoje gali būti palankesnis už Fiksuotos kainos pasiūlymą. Mūsų turimi duomenys rodo, kad pirmajame liberalizacijos etape klientai dažniau rinkosi Kintamos biržos kainos planą.

Visą informaciją apie mus galite rasti svetainėje www.enefit.lt