Konsultantas neprisijungęs

Klauskite!

Nesidrovėkite klausti ar prašyti pagalbos – padėsime kiek galėdami! Esame pasiekiami darbo dienomis nuo 8:00 iki 18:00.

Konsultantas prisijungęs

Dažniausiai užduodami klausimai

BIUDŽETO PASLAUGA

Ką galėsiu stebėti pasirinkęs biudžeto paslaugą?

Dabar „Viena sąskaita“ paskyroje galima stebėti ne tik būsto mokesčių, bet ir savo asmeninių išlaidų statistiką. Biudžeto paslauga leis pamatyti kur iškeliauja jūsų pinigai, kokie pirkiniai daugiausia išlaidų pareikalauja kiekvieną mėnesį, savaitę ar kt. Kitaip nei banke, šis biudžeto įrankis leis viename lange matyti nors ir kelių skirtingų bankų ir visų jūsų sąskaitų statistiką, vadinasi matysite, kiek įplaukų gavote į visas savo sąskaitas ir kiek išlaidų turėjote. Bus daug paprasčiau stebėti išlaidas maistui, transportui, pramogoms ar buičiai, kai statistika rodys ne vienos banko sąskaitos išlaidas, bet visų jūsų sąskaitų bendrą informaciją. Verta išbandyti, tiesa?

Kaip pradėti naudotis biudžeto paslauga?

Viskas gan paprasta. Pirmiausia reikia susikurti ar prisijungti prie „Viena sąskaita“ paskyros ir joje pasirinkti naują skiltį: biudžetas. Apsilankę pirmą kartą čia matysite komunikaciją, kuri ragins susieti savo banko sąskaitas su biudžeto įrankiu. Tik atlikę šį žingsnį galėsite matyti savo sąskaitų statistiką biudžeto lange, tad jeigu norite naudotis paslauga, paspauskite mygtuką „Pridėti sąskaitas“ ir būsite nukreipti į sutikimo bankui pateikimo langą. Pasirinkite kokio banko sąskaitas norite matyti mūsų sukurtame biudžeto įrankyje. Šis sąskaitų sujungimas bus vykdomas pasitelkiant partnerio OÜ „Krediidiregister“ įrankį, kurio saugumą ir patikimumą prižiūri Estijos finansų inspekcija.

Atlikus autentifikavimą ir pateikus sutikimą, po kelių žingsnių galėsite tą patį procesą atlikti ir su kitais bankais, jeigu dar turite nepridėtų sąskaitų , ir tuomet, paspaudę mygtuką „Sugrįžti į Vieną sąskaitą“, būsite grąžinti į biudžeto langą. Čia beliks pasirinkti kurių sąskaitų informaciją norite stebėti biudžeto paslaugos lange ir po šio pasirinkimo – visai netrukus į biudžeto langą sukelsime jūsų šio mėnesio ir kelių ankstesnių mėnesių statistiką!

Noriu žinoti daugiau, kaip vyksta sąskaitų susiejimas.

Sąskaitų susiejimas atliekamas prisijungiant prie elektroninės bankininkystės sistemos ir suteikiant bankui leidimą pateikti sąskaitų informaciją mums – UAB „Viena sąskaita“. Visa informacija kaip bus tvarkomi jūsų asmens duomenys ir rūpinamasi jų saugumu rasite mūsų privatumo politikoje . Sąskaitų susiejimo procesą vykdo partneris – estų įmonė OÜ „Krediidiregister“. Atlikus šį sąskaitų susiejimo procesą, savo „Viena sąskaita“ paskyroje galėsite nurodyti, kurių sąskaitų informaciją norite matyti biudžeto lange, o kurių – paslėpti. Nustatymų skiltyje visada galėsite keisti savo pasirinkimą, tad jeigu pakeisite nuomonę – pakeisti nustatymus taip pat galėsite itin lengvai. Svarbu paminėti, jog banko sąskaitų susiejimas galios ribotą laiką – nuo 90 iki 120 dienų. Šis periodas skiriasi kiekviename banke, todėl prie atskirų bankų sąskaitų informacijos matysite konkrečią datą, kada vėl reikės atnaujinti bankui duotą sutikimą.

Ar biudžeto paslauga kainuos? Koks jos mokestis?

Biudžeto paslauga nieko nekainuos pirmą mėnesį, tad galite ją drąsiai išbandyti nepriklausomai nuo to, kokį planą turite. Antrą mėnesį ar visus kitus kartus, kai norėsite dar kartą išbandyti paslaugą – ja naudotis galėsite turėdami mokamą paslaugos planą. Papildomo paslaugos mokesčio už biudžetą nebus, tad jeigu būsite pasirinkę paslaugos planą „Lankstus“ ar „Maksimalus“ bei būsite apmokėję būsto sąskaitas ar tik paslaugos plano mokestį, galėsite sekti naujausią biudžeto informaciją. Visas mokamų paslaugų kainas matysite čia: https://vienasaskaita.lt/paslauga/kaina

Noriu žinoti daugiau kokią statistiką matysiu biudžeto lange?

Biudžeto paslauga leis matyti visų su „Viena sąskaita“ paskyra susietų sąskaitų įplaukas, išlaidas ir balansą. Taip pat savo išlaidų kreives kiekvieną savaitės dieną nuo pirmadienio iki sekmadienio, ankstesnių savaičių išlaidas padieniui bei rodys visų mėnesio ar kito pasirinkto laikotarpio išlaidų išklotinę, suskirstytą pagal atskiras kategorijas. Ši dalis pati informatyviausia ir čia matysite, kur iškeliauja jūsų pinigai: namams, transportui, maistui, pramogoms ar kitur. Taip pat biudžeto lange galėsite kurti savo išlaidų planus ir stebėti, ar pavyksta jų laikytis bei nusimatyti taupymo tikslus bei jų siekti. Kai viskas bus tarsi ant delno, bus lengviau siekti pokyčių ir planuoti savo išlaidas.

Kodėl negaliu biudžeto lange atnaujinti statistikos?

Priežastys gali būti dvi ir abi labai lengvai išsprendžiamos.

Pirmiausia įsitikinkite, ar vis dar galioja jūsų duotas sutikimas bankui pateikti mums sąskaitų informaciją. Paprastai biudžeto lange, prie savo banko sąskaitų informacijos, matysite duomenų galiojimo datą, bet jeigu čia matote užrašą, jog sutikimas nebegalioja, spauskite aktyvų mygtuką „Atnaujinti“ ir atlikite šio banko sąskaitų susiejimą.

Jeigu sutikimas galiojantis, įsitikinkite ar bent vienas būstas turi mokamą paslaugos planą „Lankstus“ ar „Maksimalus“ ir ar yra sumokėtas šio paslaugos plano mokestis. Paprastai paslaugos planą apmokate kartu su būsto sąskaitomis, tai jeigu to dar nepadarėte, nukeliaukite į sąskaitos langą, atlikite mokėjimą už visus būsto mokesčius ar bent už paslaugos planą ir grįžę į biudžeto langą galėsite atnaujinti duomenis.

Kas galės matyti mano biudžetą?

Biudžeto paslauga sukurta taip, kad ją gali matyti tik tas asmuo, kuris prie „Viena sąskaita“ paskyros prisijungia su savo duomenimis. Jeigu šios informacijos neatskleisite kitiems, niekas be jūsų biudžeto statistikos nematys.

Net ir tuo atveju, jeigu prie paskyros yra pridėtas kitas mokėtojas, nes prie paskyros jis jungiasi savo sukurtais prisijungimo duomenimis ir jūsų statistika jam nebus rodoma! Tiesa, jis galės pridėti savo sąskaitų informaciją ir matyti savo biudžeto statistiką, kurios nematysite jūs 😊

O jeigu prireiks pagalbos, turite žinoti, jog net ir klientų aptarnavimo skyriaus darbuotojai nematys jūsų duomenų, esačių biudžeto lange, bet jie galės jums padėti, atsakydami į bendrinius klausimus dėl biudžeto paslaugos atvaizdavimo ir nustatymų.

O jeigu paskyra naudojuosi su kitu asmeniu, ar jis matys mano išlaidas?

Kitas asmuo jūsų biudžeto nematys, nes prie paskyros jis jungsis su savo, kaip kito mokėtojo, prisijungimo duomenimis. Šį pakvietimą galite išsiųsti sąskaitos ar nustatymų lange ir jį gavęs kitas asmuo, taps būsto sąskaitų mokėtoju, bet negalės matyti jūsų biudžeto statistikos ar saugyklos lango. Jokiu būdu neatskleiskite savo paskyros prisijungimo duomenų kitiems asmenims, kitaip negalėsite užtikrinti ten esančios informacijos saugumo ir su jūsų prisijungimo duomenimis prisijungęs kitas asmuo matys visą informaciją, kuri skirta tik jums!

Ar mano duomenis matys jūsų darbuotojai?

Mūsų darbuotojai šios informacijos nematys. Biudžeto paslauga sukurta taip, kad darbuotojai negalės matyti jūsų duomenų, kurie yra pateikti biudžeto lange, bet jie galės suteikti konsultaciją, jeigu jums reikės padėti rasti tam tikras funkcijas. Visgi pakomentuoti jūsų biudžeto statistikos tikrai negalės, nes niekas be jūsų neturės teisės susipažinti su realia biudžeto lange rodoma informacija.

Ar ši paslauga saugi? Ar tikrai niekur nedings mano sąskaitos pinigai?

Visi atsiskaitymai vyksta per jūsų banką, o biudžeto lange mes tik parodome informaciją, sugrupuotą į atitinkamas kategorijas ar mūsų sukurtus grafikus. Per jūsų „Viena sąskaita“ paskyrą, biudžeto lange nevyksta jokios transakcijos, tad jūsų pinigai, esantys banko sąskaitose, nebus pasiekiami.

Kaip atsisakyti biudžeto paslaugos?

Užtenka nustatymų skiltyje ištrinti susiejimus su banko sąskaitomis ir duomenys iš jūsų banko sąskaitų nebebus perduodami į biudžeto langą. Be to, jeigu atsisakysite „Viena sąskaita“ paslaugos ir užblokuosite paskyrą, visi ankstesni biudžeto duomenys bus ištrinami ir iš karto pamirštami.