Konsultantas neprisijungęs

Klauskite!

Nesidrovėkite klausti ar prašyti pagalbos – padėsime kiek galėdami! Esame pasiekiami darbo dienomis nuo 8:00 iki 18:00.

Konsultantas prisijungęs

Ar žinai?

Elektros energijos tiekėjo pasirinkimas: viena ar dvi laiko zonos?

2022-05-08

Artėjant elektros rinkos liberalizavimo pabaigai, kai iki birželio 18 d. nepriklausomus elektros tiekėjus turi pasirinkti didžioji dauguma šalies namų ūkių, žmonėms kyla daug klausimų – kaip pasirinkti. Vienas jų – kokį planą rinktis: vienos ar dviejų laiko zonų.

Kuo skiriasi vienos ir dviejų laiko zonų planai?

Pasirinkus vienos laiko zonos planą, elektros kaina yra viena bet kuriuo paros ar savaitės metu. Tuo tarpu pasirinkus dviejų laiko zonų tarifų planą, elektros kaina skiriasi dienos, nakties laiku ir savaitgaliais.

Žiemos laiku dieninis tarifas taikomas darbo dienomis nuo 7 iki 23 valandos, vasaros laiku – nuo 8 iki 24 valandos. Naktinis tarifas žiemos laiku taikomas darbo dienomis nuo 23 iki 7 valandos, vasaros laiku – nuo 24 iki 8 valandos ir visą parą savaitgaliais tiek žiemos, tiek vasaros laiku.

Svarbu žinoti, kad elektros kaina naktį ir savaitgaliais visada yra mažesnė.

Kada verta rinktis dviejų laiko zonų planą?

Ekspertų teigimu, jei bent 30 proc. elektros suvartojate naktimis ir savaitgaliais, dviejų laiko zonų tarifas jums yra tinkamesnis. Tokie planai dažniausiai tinkami darbingo amžiaus žmonėms, kurie darbo dienomis mažai laiko praleidžia namuose, daugiausiai elektros naudoja po darbų, vakarais ir savaitgaliais. Be to, turint dviejų laiko zonų planą galima planuoti mažesnį elektros naudojimą ir taip sutaupyti. Pavyzdžiui, indaplovę, skalbyklę jungiant tik naktimis arba savaitgaliais.

Kada verta rinktis vienos laiko zonos planą?

Vienos laiko zonos planas yra aktualus vyresniems, pensijinio amžiaus žmonėms; tiems, kas dirba naktines arba savaitgalio pamainas; arba tiems, kas visada laiką leidžia namuose, pavyzdžiui, dirba iš namų. Tokiu atveju gerokai daugiau elektros yra išnaudojama dieną, nes naudojamasi kompiuteriais, gaminamas maistas, jungiami buities prietaisai, o naktį ir savaitgaliais elektra beveik nenaudojama.

Kaip žinoti, kuris planas lems mažesnes elektros sąskaitas?

Kiekvienas namų ūkis turi savarankiškai įvertinti savo kasdienos įpročius ir pabandyti suprasti, ar daug elektros sunaudoja vakarais ir savaitgaliais. Jei gyventojai elektros energiją vartoja panašiu intensyvumu ir vakarais, savaitgaliais, ir dienos metu, palankesnis vis tik yra dviejų laiko zonų planas.

Daugiau informacijos apie nepriklausomo tiekėjo pasirinkimą ir skaičiuoklę galite rasti čia: https://pasirinkitetiekeja.lt/