Konsultantas neprisijungęs

Klauskite!

Nesidrovėkite klausti ar prašyti pagalbos – padėsime kiek galėdami! Esame pasiekiami darbo dienomis nuo 8:00 iki 18:00.

Konsultantas prisijungęs

Ar žinai?

Noriu ir už namo bendrijos paslaugas mokėti platformoje „Viena sąskaita“: ką daryti?

2023-10-03

Ar žinote, kad „Viena sąskaita“ paskyroje yra įmanoma atsiskaityti už bet kurio daugiabučio bendrijos paslaugas? Jei už jas vis dar turite mokėti atskirai ir to daryti mūsų platformoje negalite, kviečiame šiuo straipsniu pasidalinti su bendrijos pirmininku. Čia dalinamės trumpa informacija apie paslaugą, jos naudas ir keliais patarimais, kaip lengviau įtikinti bendrijos pirmininką pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su „Viena sąskaita“.

Kokia tai paslauga?

„Viena sąskaita“ siūlo galimybę visoms daugiabučių namų savininkų bendrijoms pridėti jų paslaugų apmokėjimą prie bendros „Viena sąskaita“ sąskaitos taip sukuriant sąlygas gyventojams už bendrijos teikiamas paslaugas susimokėti patogiai ir greitai.

Tokio bendrijų ir „Viena sąskaita“ bendradarbiavimo naudą patvirtina ir gyventojai, ir bendrijų pirmininkai, mat tai patogu abiems pusėms: gyventojams – taupo laiko ir mažina klaidų galimybę, bendrijoms – užtikrina įmokų surinkimą laiku ir mažina reikalingų žmogiškųjų resursų kiekį. Ir svarbiausia – paslauga bendrijoms nieko nekainuoja.

Kuo paslauga naudinga bendrijos pirmininkui?

 • Bendrija gali pateikti sąskaitas už paslaugas išmaniai – „Viena sąskaita“ platformoje, todėl sumažėja spausdinamų, kitais būdais pateikiamų sąskaitų kiekis. Sutaupomi įmokų surinkimo ir paskirstymo kaštai, nes „Viena sąskaita“ paslauga bendrijoms teikiama nemokamai.
 • Mažiau laiko skiriama įmokų surinkimo ir paskirstymo administravimui.
 • Bendrija sutartu laiku gauna įmokas ir ataskaitas apie surinktus mokesčius.
 • Ataskaitos gali būti siunčiamos keliais elektroninio pašto adresais, o įmokos už paslaugas ir kaupiamosios lėšos pervedamos į atskiras banko sąskaitas.
 • Bendrijai pageidaujant, už ją gali būti pateikiamos ataskaitos statistikos įmonėms (pvz., AB „Informacinio verslo paslaugų įmonei“ (IVPĮ) ar kt.).

Bendrijų pirmininkė: daugiau nei pusė visų mūsų namų gyventojų sąskaitas apmoka internetu

Paslaugos naudas patvirtina ir asociacijos „Čia tavo namai“, prižiūrinčios keliasdešimt bendrijų Kaune, vadovė Žydrūnė Viselgaitė: „Su „Viena sąskaita“ bendradarbiaujame dėl patogumo gyventojams: visada ieškome būdų suteikti visas galimybes žmonėms kuo paprasčiau apmokėti už bendrijos paslaugas, o tai daryti per platformą „Viena sąskaita“ yra itin paprasta ir patogu“.

Pasak bendrijų asociacijos vadovės, bendruomenės vis labiau savo kasdieniame gyvenime naudojasi išmaniosiomis technologijomis, žmonėms patogu neišeinant iš namų apmokėti visas savo sąskaitas internetu: „Didelei daliai žmonių jau sunku suprasti, kad anksčiau norint apmokėti bendrijos sąskaitas reikėdavo pildyti mokėjimo knygeles, eiti į banką ar kitą fizinį apmokėjimo tašką. Būtent dėl to visoms savo administruojamoms bendrijoms, nesvarbu, ar tai didelis, ar mažas namas, siūlome paslaugų sąskaitas apmokėti per „Vieną sąskaitą“. Paslauga naudojasi daugiau nei pusė visų mūsų prižiūrimų namų gyventojų“, – pasakoja Žydrūnė Viselgaitė.

Ką daryti, jei jūsų bendrijos sąskaitų vis dar negalima apmokėti per platformą „Viena sąskaita“?

Jei jūsų bendrija vis dar nesuteikia galimybės sąskaitas apmokėti per platformą „Viena sąskaita“, yra keli būdai paskatinti bendrijos pirmininką imtis šio pokyčio:

 • Sutikę bendrijos pirmininką ar bendraudami el. priemonėmis, pasiteiraukite, ar bendrija neketina pradėti bendradarbiauti su „Viena sąskaita“, išreikškite norą turėti galimybę apmokėti bendrijos sąskaitas per šią platformą.
 • Pasidalinkime bendru „Viena sąskaita“ telefono numeriu, kur bendrijos pirmininkas gaus visą pagalbą ir informaciją 8 670 41 222 arba 8 700 77 007
 • Priminkite, kad bendrijai tai nieko papildomai nekainuoja, be to, ir pirmininkui nereikės pačiam spausdinti kvitų ir rūpintis informacijos perdavimu gyventojams.
 • Akcentuokite, kad galimybė apmokėti bendrijos sąskaitas per platformą „Viena sąskaita“ sumažins bendrijos buhalterinę naštą ir paskatins gyventojus sąskaitas apmokėti laiku.
 • Taip pat galite užpildyti pageidaujamo tiekėjo formą „Viena sąskaita“ paskyroje https://vienasaskaita.lt/Sutikimas_bendrija.pdf ir pateikti mums bendrijos pirmininko kontaktus: tuomet su pirmininku susisieks „Viena sąskaita“ komanda.

„Viena sąskaita“ komanda paruošė trumpą informacinį leidinį apie bendrijų ir platformos bendradarbiavimą, juo galite pasidalinti su savo bendrijos pirmininku. Leidinį galite parsisiųsti čia .

Kaip bendrija gali pradėti bendradarbiauti su „Viena sąskaita“?

 1. Atsisiųskite ir užpildykite sutikimą, kurį rasite čia:
  https://vienasaskaita.lt/paslauga/partneriams
  https://vienasaskaita.lt/Sutikimas_bendrija.pdf
 2. Užpildytą formą su antspaudu ir bendrijos pirmininko parašu siųskite el. p.: info@vienasaskaita.lt arba adresu: Savanorių pr. 192, LT-44151, Kaunas.
 3. Patvirtinę prašymą, įtrauksime bendriją į paslaugų teikėjų sąrašą.

Jei turite klausimų – kreipkitės, pasikalbėkime: 8 670 41 222 arba 8 700 77 007